פידבק
מרן

בעל_תשובה

מה הקטע שלי

גיל: 28
על עצמי: בן 18 מירושלים, חזרתי בתשובה , לומד בישיבה

נושאים שעוד יש לכתוב


והיו עיניך רואות את מוריך


מרן

בס"ד

 

אין מילים....

מה אנחנו ומה חיינו שנעיז בכלל לפתוח את פינו אודות מרן ..

 

אבל בכל זאת..

אנו שחיינו את מרן ונשמנו (ועדיין) אותו כל רגע ורגע מיום עמדנו על דעתנו..

לא אוכל להתאפק מלהביע ולו במעט שבמעט את זעקות הלב הפורצות ומקבלות ביטוי רק בשטף של דמעות שאינן פוסקות..

מה נאמר ומה נדבר..  על אותו שרף שמה שלא יגידו יהיה המעטה בערכו..

 

מרן שמגיל בר מצווה התחיל בזיכוי הרבים במסירת שיעורים לבעלי בתים...

(ובגיל שמונה מתגבר על "יצרו" ובורח ל"שושנים לדוד" ללמוד תנ"ך במקום לשחק בשלג כשאר בני גילו)

הנשמה הזו שנשלחה משמים להציל את עמנו.. בדורות האחרונים אשר החושך יכסה ארץ..

ובפרט את בני עדות המזרח והספרדים אשר חוו את ה"שואה" הרוחנית עם הגיעם ארצה...

בכל התחומים ובכל המישורים

מהתורני- שכולם היו משחרים לפתחו..

החברתי, ההשקפתי, הכל!!

 

זקיפת קומתם של הספרדים מתוך שקיעות וחיות בתורתם (שהיא מורשתם) של כל חכמי הספרדים מכל הזמנים..... החזרת העטרה ליושנה.. גאוני התבל שחיו בכל ארצות המזרח (ובא"י) שהם, מעשיהם ופעלם נמחקו משכתוב ה"היסטוריה" (הן שנכתבה ע"י שומרי מצוות וכ"ש זאת שנכתבה ע"י אחרים). ספריהם, המוגדרים היום כספרי יסוד, ושאר הספרים... מי היה שומע את שמם היום? מי היה פותחם? מפלפל בדבריהם..... מחיה את העם בתורתם.... לולי רבנו..

 

עם כל הגדלות התורנית שאין כלים לתאר ולהסביר באיזה גודל ועוצמה מדובר לאחד שאין תורתו אומנותו באמת.. עם כל כתיבת הספרים, הפסקים, כל העול (ומלחמות החורמה שנוהלו כנגדו הן מבחוץ והן מבפנים שכל היודע דבר מבין שאין אדם שהיה נשאר שפוי לאחר מכן).. עם כל זה "וירד משה מן ההר אל העם.." מסירת שיעורים לבעלי בתים שאינם יודעים קרוא וכתוב.... הפרסים, הבבלים שברבות הימים בזכות מרן הפכו למשפחות מכובדות וכל צאצאיהם בני תורה ותלמידי חכמים....  כל מקום שהיו מזמינים את מרן שאפשר לזכות בו את הרבים היה הולך.... עצרות החיזוק הגדולות בימים נוראים עם הגאון הרב אלבז שליט"א שהיו מכתתים רגליהם ממקום למקום בכל פינה בארץ במסוק... חריש עמוק של רבנו בכל השטחים! הם שהפריחו את השממה... בכל שכבות העם   ההקרנה שלו על כל לב יהודי!! אע"ג דאיהו לא חזי מזליה חזי... עצם הידיעה בתת מודע שישנה דמות כזו בעולם.

עם כל הגדלות התורנית שאין כלים לתאר ולהסביר באיזה גודל ועוצמה מדובר לאחד שאין תורתו אומנותו באמת עם כל כתיבת הספרים הפסקים כל העול ומלחמות החורמה שנוהלו כנגדו הן מבחוץ והן מבפנים שכל היודע דבר מבין שאין אדם שהיה נשאר שפוי לאחר מכן עם כל זה וירד משה מן ההר אל העם מסירת שיעורים לבעלי בתים שאינם יודעים קרוא וכתוב הפרסים הבבלים שברבות הימים בזכות מרן הפכו למשפחות מכובדות וכל צאצאיהם בני תורה ותלמידי חכמים כל מקום שהיו מזמינים את מרן שאפשר לזכות בו את הרבים היה הולך עצרות החיזוק הגדולות בימים נוראים עם הגאון הרב אלבז שליטא שהיו מכתתים רגליהם ממקום למקום בכל פינה בארץ במסוק חריש עמוק של רבנו בכל השטחים הם שהפריחו את השממה בכל שכבות העם ההקרנה שלו על כל לב יהודי אעג דאיהו לא חזי מזליה חזי עצם הידיעה בתת מודע שישנה דמות כזו בעולם

 

שיעוריו המאלפים מלאי הרגש.. העוצמה.. החן.. איך במשפט אחד חורץ את דינם של דורות שלמים.. "תעודת בגרות הם אומרים..? זה תעודת בערות!", ודי בזה להרבה אבות להכניס את בניהם לישיבות הקדושות..

 

כמדומה שזו הסיבה העיקרית שאת כל מאמציה השקיעה התקשורת ביצירת תדמית שלילית למרן.. שח"ו אלה שעוד רחוקים לא ייחשפו לעוצמת האמת הזו. ובמטרה הזו כל האמצעים מקודשים החל מהוצאת דברים מהקשרם וסילופים נוראיים (פעם מרן בשיעור בת"א אמר את הפסוק "מחלליה מות יומת"- למחרת בעיתון- הסתה לרצח חילונים!). ומשום כך די בפעם אחת להגיע לשיעור של מרן ולקבל את ה"בום" בפרצוף שכל דבריהם שקר ורוע! והוא הדין גם בתדמית הדת והחרדים (ולכן די בשבת אחת שנער מגיע לישיבה כדי "להרוס" לו את החיים).

 

חשיפתי לעוצמה הזו היתה מעט אחרי הבר מצווה.. שם ניתנה המכה הראשונה! ומאז הדרך כבר סלולה..

מרן זה ה"גירסא דינקותא" שלי.. שיעוריו... "יזדים", "יחוה דעת", בביתו, אין ספור קלטות מ"אור החיים"... ספריו!!

אני שגם את עיקר ילדותי ביליתי אצל סבי וסבתי ע"ה, שזוהי האווירה, והשירים! הם אלו המצריים האהובים על מרן.. זה בא בול! בהתאמה מושלמת, הבדיחות בערבית.. השירים...

 

 

כמה שתנסה להעביר את לאנשים את מה שאתה מרגיש לא תצליח.... (וככה בהרבה תחומים עד שאתה מגיע למסקנה שהרגש האמיתי נבנה על הרבה מידע אינפורמטיבי! שכנראה זה מה שחסר לאלה שאתה מנסה להעביר להם).

 

אין מילים..

יתומים היינו ואין אב..

 

לא להאמין שרק לפני חצי שנה נישקתי את ידו הקדושה..

לא מפסיק לבכות.. לא ידעתי בחיים שאני מסוגל לבכות ככה

 

השם יעזרנו

אין מילים

איך ששמעתי יום חמישי על הבוקר את השיר של אבי בן ישראל "מי יורה לנו דעה"

לא יכולתי .. תוך כדי שאני בוכה אני רץ לסנהדריה...

אוייי כמה שאין מילים

 

שבת שלום

בשורות טובות

 

הכותב בדמע..

שלכם

בעל_תשובה

[פורסם : י"ח טבת תשע"ד 09:22]
✍ הוסף תגובה ✍
3 תגובות
טליה: [ז' חשון תשע"ד 16:37]
תודה שכתבת בשמי....
✍ תגובה ✍
טליה: [ז' חשון תשע"ד 16:37]
ואשריך שנישקת את ידו.
✍ תגובה ✍
הנסיכה_הפרסית: [ח' חשון תשע"ד 20:42]
אשריכם ישראל!
✍ תגובה ✍

מבקרים אחרונים

נעל ימין

סה"כ 318 ביקורים בבלוג